Yatırım Yapılacak İşler


Şayet yatırım yapılacak işler için yeni fikirlere ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Zira bu yazıda size birbirinden trend iş fikirleri sunacağız. Sunacağımız iş fikirleri sektörel büyüme, sektöre giriş koşulları, potansiyel kazanç ve vakit/emek oranı gibi belli etkenlere göre sıralanmıştır. Diğer bir ifadeyle yatırım yapılacak en iş fikirlerini sunuyoruz sizlere:

Küçük bir hatırlatma daha yapalım. Bizi  Sayfamızdan da Takip Edebilirsiniz… Yazıyı PAYLAŞARAK EK İŞ SAHİBİ olabilirsiniz ve daha çok kişiye erişimini sağlayabilirsiniz…

1.Yemek Kamyoneti

Şayet lokanta açmak istiyor ve bir lokanta açmanın fiyatlarına katlanmak istemiyorsanız bir minibüs veyahut kamyonet aracılığıyla da bu işi yapabilirsiniz. Sözgelimi 10.000 liraya alacağınız bir daha önceki bir Volkswagen minibüs’e şart olan modifikasyonları ve yatırımları (ızgara, masa, tüp vs.) yaptıktan sonra bu minibüsle portatif bir köfteci kurabilirsiniz. Şayet lezzeti tutturur ve kemik bir müşteri kitlesi edinirseniz bu işten güzel paralar kazanabilirsiniz. Ancak bu işi legal tabanda yapabilmek için işe başlamadan önce bağlı bulunduğunuz belediyeye müracaat ederek ayrıntılı bilgi almayı unutmayınız.

2. Sıhhatli Besin Otomatları

Yatırım yapılacak işler için kola, çikolata ya da kahve otomatları hemen her okulda ve şirkette vardır. Ancak insanlara sıhhatli ürünler sunan otomatlar da olsa fena olmaz mı? Söz gelimi günlük sıkılmış portakal suyu sunan bir otomat ya da taze meyve sunan bir otomat da en az kola otomatları kadar alaka çekebilir. İnsanların sıhhatli ve dengeli beslenme ile ilgili şuur kazanmaya başlamaları sayesinde bu tür sıhhatli otomatların da önü açık diyebiliriz.

3. Drone Kiralama

Son birkaç senede drone piyasası akılalmaz bir hızla büyüyor. Sırf hobi emelli olduğu gibi ilmi araştırma, gözetleme, kargo gibi konularda da drone’lara alaka çığ gibi büyüyor.

Vasati bir drone’un 3000 lira gibi bir ücrete sahip olduğunu düşünürsek, drone kiralama işi cazip olabilir. Başka bir deyişle 10.000 lira bir yatırımla 3 adet drone satın alabilir ve bu drone’ları insanlara kiralayabilirsiniz. Günlük drone kiralama bedelinin 2017 itibarıyla vasati 500 lira olduğunu belirtelim. Başka bir deyişle kendini kısa müddette amorti edip size güzel paralar kazandırabilecek bir iş.

4. Çocuklara Yönelik Uygulamalar

Artık milyonlarca çocuk akıllı telefonlara ve tabletlere ulaşım sağlayabiliyor. Günümüzda sokakta oynayan çocuk görmek zor ancak üç yaşında olan çocukların çok iyi derecede bilgisayar ve internet kullanabildiklerine tanık oluyoruz. Vaziyet böyle olunca çocuklara yönelik geliştirilen uygulamaların da büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklar için eğitici öğretici uygulamalar ve sanal oyunlar yaratarak şahane paralar kazanabilirsiniz.

5. Yazılım

Yazılım sektörü düşük giriş fiyatı ve yüksek kazanç oranları ile yatırım yapılacak en cazip sektörlerin başında geliyor. Yalnızca 10 bin çalışanı bulunan ve piyasa değeri 350 milyar dolar civarında olan Facebook’un, Borsa İstanbul’da faaliyet gösteren şirketlerin toplam değerinin 2 katı olduğunu düşünecek olursak pek de haksız sayılmayız. Photoshop, After Effects, Illustrator, AutoCad, Java ve yazılım dilleri gibi konulara hakimseniz eğitim odaklı bir iş yapabileceğiniz gibi bir yazılım şirketi de kurabilirsiniz.

6. Çeviri

Globalleşme ve dünyanın küçülmesiyle beraber başka dilleri manaya isteğimiz arttı ve zorunluluk haline geldi. Bu noktada önümüzdeki 10 sene içinde çeviri sektörünün %46 büyümesi öngörülüyor. Şayet anadiliniz gibi İspanyolca, Fransızca, İngilizce, Rusça vb. yabancı dilleri konuşabiliyorsanız bu alanda özel ders verebilir, tercüme şirketi açabilir, şirketlere tercümanlık hizmeti verebilirsiniz. Ancak Google Translate gibi platformların tercüme algoritmalarının gelişmesiyle gelecekte bir gün tercümanlara ihtiyaç kalmayabilir, ancak o günlere daha çok var.

7. Yaşlı Bakımı

Ülkemizde 65 yaş üstü toplam 6.5 milyon kişi yaşıyor ve bu sayı her yıl biraz daha artıyor. Bu kişilerin sıhhat meseleleri ve yaşlılığın vermiş olduğu diğer meseleler sebebiyle bakıma ihtiyaç duyduğu ise bir gerçek. Bu kişiler için alışveriş, temizlik, banyo, yemek gibi hizmetler sunabilirsiniz. Yaşlılara yönelik hizmet sunan pek çok şirket var, ancak burada da değişik taktiklerle sektörde ön tasarıya çıkmanız olası. Sözgelimi Beauticians on the Go isimli AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ merkezli bir şirket, yaşlı kadınlara kendi hanelerinde kuaförlük ve makyaj hizmeti veriyor.

8. Düğün ve Doğum Resimciliği

Son yılların en gözde işlerinden biri de düğün ve doğum resimciliği. Sosyal medyanın yükseliş göstermesiyle insanlar, özel günlerinin profesyonel resimciler tarafından daha özenle kayıt altına alınmasını istiyorlar. Bu da resimciliğe “düğün resimciliği” ve “doğum resimciliği” gibi iki yan dal kazandırdı. Resim çekmeyi seviyorsanız resim makinesi, lens, ışık gibi ekipmanlara maksimum 10.000 lira yatırım yaparak bu işe girebilirsiniz. Talebin fazla olması nedeniyle fotoğraf portfolyonuzun iyi olması müşteri bulmanızı kolaylaştıracaktır. İzdivaç edecek çifte güzel bir mekanda 2 saatlik bir dış çekim ve resim albümü sunarak vasati 600-700 lira kazanabilirsiniz. Ne kadar profesyonel iş çıkarırsanız günlük fiyatınızı o kadar artırabilirsiniz. Ayrı olarak bu iş yalnızca resimden ibaret değil. Düğün ve doğum için mini belgeseller de hazırlayabilirsiniz. Başka bir deyişle hem resim hem de video ile ilgilenenler bu işi ciddi düşünebilirler.

İş seçenekleri bunlarla hudutlu kalmayıp, daha fazla iş seçeneği yaratmanız olasıdır.

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Facebook

İletişim