Sitelere Yazı Yazarak Para Kazanma İşi


Sitelere Yazı Yazarak Para Kazanma İşi

Ek iş yaparak para kazanmak isteyenlere özel en gerçekçi ek iş olanaklarını ve ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere oturduğunuz yerden para kazanabileceğiniz ve oldukça popüler olmaya başlayan bir ek işten söz edeceğiz. Yazı yazarak para kazanmaktan…

Küçük bir hatırlatma daha yapalım. Bizi  Sayfamızdan da Takip Edebilirsiniz… Yazıyı PAYLAŞARAK EK İŞ SAHİBİ olabilirsiniz ve daha çok kişiye erişimini sağlayabilirsiniz…

Gelişmiş ülkelerin çoğunda yazma ve bu arada okuma maharetleri küçük yaşlardan itibaren insanlara öğretilir. Bu maharetler bütün topluma dağılsa da yalnızca küçük bir okuryazar topluluğu kazanç ele geçirebilecek kadar iyi yazar. Bir takım yazarlar ek gelir ele geçirmek için yarı vakitli olarak yazarken diğer yazarlar da yayınlanabilir muhtevalar oluşturarak tam vakitli olarak yazarlar. İster ek iş olarak düşünün ister de tam vakitli bir iş olarak,  yazma becerinizin yeteri kadar iyi olduğunu düşünüyorsanız yazı yazarak hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. Yazı yazarak nasıl para kazanabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki teklifleri okumanızı tavsiye ederiz.

Sitelere Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim ?

Başka Siteler İçin Yazın

Başkalarının siteleri için muhtevalar yazarak da para kazanabilirsiniz. Yazma işinde en popüler para kazanma yoludur. Sitenin konusuna göre araştırmalar yaparak istenilen konularda yazılar yazabilirsiniz. Genel olarak bilgi verici yazılar yazacağınız için sizden vasati olarak 300-500 kelime uzunluğunda yazılar yazmanız istenir. Kazancınız da 100 kelime üzerinden hesaplanır. Yazdığınız yazıların akıcı ve faydalı bilgilerle dolu olması ehemmiyetli bir kriterdir. Yazılarınız kalitesine bağlı olarak 100 kelime üzerinden para kazanabilirsiniz.

Hemen Para Kazanmaya Başlamak İçin Tıklayın…

Blogla Başlayın

Yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız şahsi bir blogla başlamayın. Bunun yerine belli problemleri çözerek insanlara yardımcı olabileceğiniz bir blog yaratın. Sözgelimi bahçıvanlıkla alakalı bir blog açarak diğerlerine bahçe işlerinin nasıl yapılacağını öğretebilirsiniz. Veyahut yemek yapma ile ilgili kendinize güveniyorsanız yemek tariflerinizi paylaştığınız bir blog açabilirsiniz. Yeter ki blogda yazdığınız konulara karşı alakalı olun.

Blog yazmaya başlayarak bir gece de milyoner olmazsınız ancak vakit ayırır ve gayret gösterirseniz büyük bir gelir ele geçirebilirsiniz. Bloglarda gelirler daha çok reklam programlarından ( sözgelimi Google Adsense ), affiliate ( satış ortaklığı ) pazarlama programları ve kişisel ürünlerin ( örneğin e-kitaplar veya yazılımlar ) direk satılmasıyla ele geçirilir.

Yazı Yazarak Yapabileceğiniz Farkı İş Seçenekleri

Tebrik Kartları Yazın

Güzel şiirler ve enteresan düz yazılar yazma konusunda tabii bir beceriniz varsa tatil ve tebrik kartları yazmayı tecrübe edebilirsiniz. İnternet üzerinden tebrik kartı firmalarını araştırarak stil şartlarını ve teslim asallarını öğrenin.

Dergilere ve Gazetelere Yazın

Günümüzde özellikle de internetin patlamasıyla basılı yayın pazarı daralmaya başlamıştır. Her şeye karşın pazar kendi başına hala geniştir ve yazara ihtiyaç vardır. Eğitici parçalar, raporlar, tenkit yazıları veya uzman görüşler yazma konusunda iyiyseniz basılı işleri tecrübe edebilirsiniz.

Dergi ve gazete piyasalarında hala tam zamanlı pozisyonlar vardır. Ancak yazılar yazan freelance yazarlara olan talep de hızla artmaktadır.

Kurgular Yazın ve Satın

Bu pazar kısa hikayelerden tekli romanlara ve destansı çoklu kitap serilerine kadar çeşitlilik gösterir. Fantezi, gerilim, duygusal ve esrarlı olmak zorunda değildir. Hikayeler anlatmak istiyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Aslında ananesel yol yazılanların yayıncıya satılmasıdır. Bir diğer yolsa edebiyat ajanları bulmaktır. Edebiyat ajanları hikayenizi bitirdikten sonra bütün işleri sizin isminize halleder. Son senelerde şahsi yayıncılıkta yayıncı bulamayan yazarlar için uygun bir tercih haline gelmiştir.

İnsanlara Hitap Edin

Komedyenler İçin Yazın

Bir takım insanlar esprilidir ve mizahın sırlarını çok iyi anlarlar, insanları nasıl güldüreceklerini çok iyi bilirler ancak sahneye çıkma ile ilgili kendilerine güvenmezler. Sizde bu insanlardan biriyseniz komedyenler için hikayeler ve şakalar yazabilir ve satabilirsiniz.

Diğer İnsanlar İçin Özgeçmiş Hazırlayın

İş arayan insanların aktüellenmiş ve cilalanmış özgeçmişlere ihtiyaçları olur. İnandırıcı özgeçmişler yazma ile ilgili becerikliyseniz danışmanlık hizmeti sunabilir ve bu kişilerin özgeçmişlerini tertip edebilir ve değiştirebilirsiniz.

Yolculuk Yaparken Yazarlık Yapın

Yolcu etmeyi seven insanların çoğu yolcu yazarı olur. Yolcu yazarları yolculukları konusunda yazılar yazarlar ve gezdikleri yerlerin ve mekanların iç yüzünü anlatırlar. Yolcu yazarlarının birçoğu yolcu mecmuaları ve online yayınlar için tam vakitli olarak yazarlık yaparlar.

Yazarlık Koçu Olarak Hizmetlerinizi Satın

Yazarlığın derinliklerini sahiden biliyorsanız ve öğretme kabiliyetiniz varsa bu iki özelliğinizi bir araya getirerek yazar koçu olabilirsiniz. Belli konularda yazarlık atölye çalışma tertip edebilir ve ansızın çok insana aynı anda eğitim verebilirsiniz.

Yazı Çevirileri Yapın

Bir hayli dili akıcı bir şekilde konuşabiliyorsanız yazar ve çevirmen olarak hizmetler sunabilir ve para kazanabilirsiniz. Örneğin İngilizceniz ve Fransızcanız iyiyse İngilizce romanları Fransızcaya çevirmeyi tecrübe edebilirsiniz.

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Facebook

İletişim