İnternetten Kitap Yazarak Para Kazanma Yolları


Türkiye yaşam şartları gün geçtikçe zorlaşırken, bir çok kişi internet üzerinden gerek evde ek iş veya internetten para kazanma yolları hakkında bilgi alarak bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.

Fakat herkesin içerisinde acaba bu işi yapabilir miyim? Kaç para kazanırım sorusu oluşmaktadır. Hem evde ek iş hem de internetten para kazanma yollarını arayarak para kazanan bir çok kişi var. Hatta çevrenizde bu işten para kazanan ve mutlu olan tanıdıklarınız mutlaka vardır.

Küçük bir hatırlatma daha yapalım. Bizi  Sayfamızdan da Takip Edebilirsiniz… Yazıyı PAYLAŞARAK EK İŞ SAHİBİ olabilirsiniz ve daha çok kişiye erişimini sağlayabilirsiniz…

Bu yazımızda da sizin için internetten kitap yazarak para kazanma yolları hakkında bilgi vereceğiz. Peki hiç içinizdeki yazar duygusu hakkında bilginiz var mı? Yoksa bile hiç zaman kaybetmeden internetten kitap yazmayı denemeye başlayabilirsiniz.

Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar artık insanların ihtiyacı değil mecburu kullandığı cihazlar arasında yerini almış bulunuyor. Hatta bazıları telefonunu beğenmedi diye yeni telefon almaktan kaçınmıyor. Peki bu alışkanlığınızı demeyeceğim, bağımlılığınızı internetten kitap yazarak para kazanmak için kullanır mısınız? Bunun için kesinlikle yazar olmanıza gerek yok. İçinizden ne yazmak geliyorsa onu yazarak başlayabilirsiniz.

İnternetten Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?

İnternetten kitap yazarak para nasıl kazanabilirim sorusuna cevabınız yazının içeriğinde ve yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz. Şimdi adım adım kitap yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

  1. Öncelikle hangi tür kitap yazmak istediğinize karar verin. Bilim kurgu, drama, aşk, savaş veya gerçek yaşanmış bir hayat hikayesi gibi yazabilirsiniz. Eğer günlük yazıyorsanız, günlüğünüzden esinlenerek kitabınıza başlayabilirsiniz. Tabi ki yazarlık değil şairlik de yapabilirsiniz. Şair ruhunuz daha baskınsa şiire geçebilirsiniz.
  2. Sosyal medyadan olsun internetten olsun yazar gruplarını bulun ve yazdığınız bir takım yazınızı veya şiiriniz başkaları ile paylaşın. Neden mi? Çünkü başkalarının beğenmesi hoşunuza gidecektir ve kitabınızı daha istekli yazmanıza yardımcı olacaktır. Ancak şunu da göz önünde bulundurun, eleştirilere mutlaka açık olun. Yapılan eleştiriler sizin isteğinizi kesinlikle kırmasın. Daha çok eksik yönünüzü geliştirmesine yardımcı olsun.
  3. Kesinlik başkasına kitabı yazdırmaya çalışmayın. Eğer içinizde varsa kitap yazmak kendi kitabınızı yazın. Eğer benden yazar olmaz diyorsanız da pek uğraşmayın.
  4. Yazdığınız kitabın imla kurallarına çok dikkat gösterin. Kesinlikle devrik ve anlaşılması zor cümleler kurmayın.
  5. İlgi çekici bir hikaye seçin. Çünkü kitaplar ilgi çektikçe okunası bir hal alıyor.
  6. Kitap kapak resminizi gerekirse profesyonel bir çalışma desteği alarak yapın.
  7. Kitapta özgeçmişiniz mutlaka olsun. Bu kitabı kimin yazdığı hakkında kısa bir bilgi okuyucunun dikkatini de toplayabilir.
  8. Yazdığınız kitabı nerede pazarlayacağınız belirleyin. Bunun için internetten küçük bir araştırma yapmanızı ve destek almanızı tavsiye ederim.
  9. Bunlardan en güzeli ve en önemlisi okuyucuları etkilerseniz ikinci yazdığınız kitabı kesinlikle sabırsızlıkla bekleyenler olacaktır.

Unutmayalım ki mutlaka içimizde yazar ruhu vardır. Sadece bunu dışarı çıkartma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. O yüzden bir an önce harekete geçin ve kendi yazdığınız kitabınız için hazırlıklara başlayınız.

Şimdiden bol kazançlar, kolay gelsin.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Facebook

İletişim