Evde Davetiye İşi


Evde davetiye işi nasıl yapılır bu yazımızda bilgisini vereceğiz.

Evde ek iş ek gelir arayan, özellikle ev hanımlarının tercih ettiği ve el becerisi gerektiren işler ön plana çıkarken, hemen akla “ Acaba ben bu işi yapabilir miyim? “ “ Ne kadar para kazanarım? “ gibi sorular gelmektedir.

Günümüz ekonomisinde bir eve tek maaş yetmemektedir ve aile bireyleri ek iş arama derdine düşmüştür. Genellikle evde ek iş arama oranları son 5 yılda ivmeli bir şekilde artmaktadır.

Sizde evde ek iş ek gelir arıyorsanız ve hangi işi yapacağınızı belirlemekte zorluk çekiyorsanız facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Facebook Sayfamızı Takip Etmek İçin Tıklayınız…

Evde davetiye işi nasıl yapılır? sorusuna cevap vereceğiz.

Evde ek iş ek gelir arıyorsanız evde davetiye işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Evde davetiye işi iki şekilde yapılabilir. Kendi davetiyenizi üretip pazarlayabilirsiniz ya da evde davetiye işi veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Evde Kendi Davetiye İşini Nasıl Yapabilirsiniz

Evde kendi davetiye işini, öncelikle küçük de olsa bir bütçe ayırmanız gerekir. Evinizde yazıcınız ve kartuşunuz da varsa ayıracağınız bütçe de otomatik olarak düşecektir.

İhtiyacınız olan malzemeler;

 • Boş veya daha önceden baskıları olan düğün davetiyeleri
 • Bilgisayar ve davetiyeleri basmak için yazıcı
 • Farklı desenleri araştırmak için internet
 • Birde bu ürünleri internet üzerinde pazarlamak istiyorsanız internet sitesi

Gerekli ekipmanlarınız hazırsa, şimdi işe nasıl başlayacağınızın anlatımına geçelim. Hazır olan davetiyelerden mi yoksa bilgisayar ile kendiniz mi yapacaksınız seçeneğini belirleyin. Kar elde etmek istiyorsanız önceden basılmış davetiyelerle işe başlayın. Ancak kazancınız da ona göre düşük olacaktır. Eğer kendi tasarladığınız ve baskısını kendinizin yaptığı davetiyelerle işe başlarsanız daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Fakat bu sefer davetiyeleri pazarlamanız biraz zaman alabilir. Ancak pazarlama yönünüz kuvvetli ve çevreniz geniş ise bunu hiç düşünmeden pazarlamayı yapabilirsiniz.

evde davetiye işi, evde ek iş, ek gelir

Evde Kendi Davetiye İşiniz İçin Örnek Dizayn

İşi aldığınızda mutlaka kapora almayı unutmayın. Olur da düğün iptal olur, ya da aldığınız iş iptal olur (ki umarız böyle bir durumla karşılaşmazsınız) o zaman aldığınız malzemelerin parasını kurtarmış olursunuz.

İşi aldığınız zaman toplu satışlarınızdan indirim yapıp yapmayacağınıza karar vermeniz gerekir. Size ulaşmaları kesinlikle zor olmamalı. Gerekirse mail adresiniz, cep telefonunuz, ev adresiniz gibi bilgileri paylaşmalısınız. Ya da internet sayfanızı size ulaşabilecek şekilde düzenlemelisiniz. İşi yaptığınızda çoğu kişi kaliteyi önemseyin der. Fakat aksine kaliteyi ön planda tutarsanız daha çok müşteri kazanırsınız.

Davetiyeleriniz hazır fakat pazarlayacağınız bir yeriniz mi yok. Hiç düşünmeyin hemen internet hesabınıza veya sosyal medyaya resimlerini çekerek koyabilirsiniz. Böylece davetiyelerinizi daha çok kişiye ulaştırmış olursunuz.

Evde Davetiye İşi Veren Firmalar

El yapımı davetiyelere olan istek son zamanlarda hızlı bir artış yakaladı. Davetiye yapımı el işi gerektiren bir iş olduğu için, firmalar davetiye işini evlere vermekten yana oluyorlar.  Özellikle el becerisi ve el çabukluğu olan hanımlar bu işi rahatlıkla yapabilirler. Eğer evde davetiye işi istiyorsanız, bu işi veren firmalar ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Firmayla iletişime geçtikten sonra iletişi bilgilerinizi eksiksiz vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde firma size ulaşamazsa başka bir kişiye işi verebilir. Çünkü firmaların da bu işleri zamanında yetiştirmeleri gerekmektedir.

Firma sizinle iş yaptığı takdirde, verilen işi zamanında ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde yaptığınız takdirde firma size tekrar iş verir ve ek geliriniz daha da artar.

Bu işi nasıl yapacağınız konusunda aklınızda bir soru kalmasın. Firma size gerekli malzemeyi ve gerekli bilgiyi verecektir.

Şimdiden kolay gelsin bol ek gelirli günler dileriz.

Evde ek iş ek gelir

Evde iş yaparak yüzünüz gülsün…

You may also like

2 yorum

 • nurdan
  Şubat 2, 2017 at 4:44 pm

  3 arkadaşız ve bu işe ihtiyacımız var yardımcı olursanız sevinirim

 • yasemin
  Şubat 3, 2017 at 10:47 am

  5 kişiyiz konya’dan iletisime geçmenizi istiyoruz

LEAVE A COMMENT

Facebook

İletişim