Evde Çanta İşi Yapmak


Evde çanta işi yapmak, hanımların ilgisini çekebilecek bir evde ek iş ek gelir seçeneklerinden bir tanesidir.

Evde ek iş ek gelir imkanlarını sizlere fırsat buldukça iletiyoruz. Çoğu kişi evde ek iş ek gelir aramayarak ev bütçesine katkı sağlamanın peşine düştü.

Şimdiki yazımızda size evde çanta işi yapmak nasıl olur onun bilgisini paylaşacağız.

Küçük bir hatırlatma daha yapalım. Bizi  Sayfamızdan da Takip Edebilirsiniz… Yazıyı PAYLAŞARAK EK İŞ SAHİBİ olabilirsiniz ve daha çok kişiye erişimini sağlayabilirsiniz…

Evde Çanta İşi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu iş için istekli olmanız gerekiyor. Ayrıca evde çanta işi yapmak için de el becerinizin olması gereklidir. Eğer evde çanta işi yapmak için istekliyim ve el becerime de güveniyorum diyorsanız, bu yeteneğinizi gün yüzüne çıkartıp kendinizi tasarladığı çantaları yapıp satarak hem gurur duyup hem de ek gelir elde edebilirsiniz.

evde çanta işi yaparak ek gelir nasıl elde edilir

Evde Çanta İşi

Bu iş hem yaratıcılığınızı tatmin edecek hem de ek geliriniz olacak.

Öncelikle ne yapmak istediğinizi belirleyin. Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli plan kurun ve amacınızı belirleyin. Bu sayede kendinize ek gelir kapısı açmış olursunuz.

 • İlk etapta kendinize ait bir tasarım hazırlayın. Kesinlikle yapacağınız çantada başka bir model kullanmayın. Eğer başka birinin tasarımını kullanmayı denerseniz telif hakkı gibi sıkıntı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. O yüzden eşsizlik ön planda olmadır. Tabi bunun yanında fazla abartıya da kaçmamak lazım.
 • Kendinize bir bütçe belirleyin ve kesinlikle bütçenin dışına çıkmayın. Hele ki ilk denemenizse fazla abartıdan kaçının.
 • İnternet sitesi kurun. Eğer internet sitesi kurmak istemiyorsanız facebook sayfası da açabilirsiniz. Ayrıca kendi kişisel facebook hesabınızı da kullanabilirsiniz. Bunların dışında e-ticaret yapan internet sitelerini araştırıp üyelik açabilirsiniz.
 • Kesinlikle sizi zarara uğratmayacak bir fiyat belirleyin. Ancak fiyat konusunda aşırı abartıya kaçmamalısınız.
 • Tasarımlarınız kesinlikle kendinize ait olmalı ve müşterinin özel isteğine göre de tasarım yapmalısınız. Çünkü çanta bayanlar için olmazsa olmazlarından. Kesinlikle müşterinin özel isteğini geri çevirmemeye bakın. Çünkü bu size farklı müşteriler de kazandırabilir.
 • Yaptığınız çantaların kesinlikle fotoğraflarını çekip internet sitenize veya facebook sayfanıza koymayı unutmayın. Bu size güzel bir çevre sağlar.
 • Dilerseniz çantalarınızı mağazalara da pazarlayabilirsiniz. Fakat bunun için çevrenizin olması lazım. Bu çok zor bir pazarlama yöntemidir.
 • Eğer dükkan açmak isterseniz de bu sizin için ekstra bir maliyet olacaktır. Çünkü yasal zorunluluklarınız olacaktır. Ayrıca dükkan kirası, yanınızda çalıştıracaksanız, elemanın giderleri gibi. Ancak bu tercih edilmeyen bir seçenektir.
 • Satışını yapacağınız üründe kullandığınız malzemelerin bilgilerini yazın. Çünkü bu merak uyandıran bir konu olur. Ayrıca satışını yaptığınız ürünün içerisine kartvizitinizi de koymayı unutmayın.
 • Ödeme şeklinin nasıl yapılacağını belirleyin. Bu sizin için bir handikap olmasın. Bunun için de daha bilgili bir kişiye danışmayı kesinlikle unutmayın.

Evde çanta işi yapmak ve satmanın püf noktaları

El emeği ile yaptığınız çantaların en keyifli yönü de satışıdır. Hem para kazanırsınız hem de size ait bir ürünü kullanan birinin olduğunu bilirsiniz.

Evde çanta işi yapmak, evde ek iş, ek iş, ek gelir

Evde çanta işi yapmak

Şunlara mutlaka dikkat edin.

 1. Çantalarınızın mutlaka müşteriye ulaşıp ulaşmadığını öğrenin. Müşterinizle bu konuda birebir iletişim kurmayı unutmayın. Bu size olumlu bir geri bildirim olarak döner.
 2. Çantalarınız müşteriye ulaştıktan sonra olumlu veya olumsuz geri bildirim yapmalarını isteyin. Olum geri bildirimler sizin için artı olarak geri yansır. Olumsuz bildirimler ise, hiç canınızı sıkmayın. Bunlar da sizin eksik yanlarınızı gösterir.
 3. Geri bildirimlerinizi internet sitenize veya facebook sayfanıza yapılmasını belirtin. Ya da mail yoluyla size ulaştırsınlar.

Unutmayın ki; hangi işe başlarsanız başlayın mutlaka sendelediğiniz yerler olacaktır. Ancak çabuk pes etmeyin. Kararlı ve azimli olarak çalışın. Ne de olsa sizin artık evde ek iş ek geliriniz var.

Şimdiden sizlere bol kazançlar, kolay gelsin.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Facebook

İletişim