Bilgisayar Başında Ek İş İmkanları


Birçok kişi evinden ek iş olarak “ neler yapabilirim? “ sorusunu kendisine sormakla meşgul durumdalar. Bilindiği gibi evde ek iş imkanı genel olarak ev hanımlarının daha çok ilgisini çeken bir konu olmaya devam ediyor.

Bilgisayar başında ek iş imkanları olarak hanımların, özellikle çoğu vaktini bilgisayar başında geçiren hanımların yapabileceği en basit işlerden birisi evde anketörlük  yaparak ve makale yazarak ek kazanç sağlayabilirler.

Evde Anketörlük

Evde anketörlük işini genellikle öğrenciler ve en hanımlarının tercih ettiği bir ek iştir. Nedeni ise evde oturarak para kazanabiliyorsunuz. Evde anket doldurarak ek işiniz olmuş oluyor. Yapmanız gereken tek iş mail adresinize gelen anketleri doldurmaktır.

Sonucunda da doldurduğunuz anket başına ek gelir elde ediyorsunuz. Evde anketörlük işini ek gelir olarak yapabilirsiniz. Bu şekilde aylık güzel bir ücret kazanabilirsiniz. Bu iş özellikle zamanını bilgisayar başında geçirenler için oldukça uygun bir iş olabilir. Sosyal medyadan uzak kalma korkusu yaşayanlar için yapılabilecek bir ek iş seçeneği olabilir.

Evde Makale Yazma

Vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirenlerin evde ek iş olarak ne yapabilirim sorusuna verebileceğimiz ikinci önerimiz, evde makale yazma işi olabilir. Makale yazma işini ilk defa duyanlar için biraz bilgi verelim.

Bilgisayar başında ek iş olarak düşünebileceğiniz bir iş aslında makale yazmak. Sakın korkmayın ! makale yazmak dediysek eliniz kağıt kalem alarak değil tabikide. Bilgisayar ortamında verilen konu hakkında yazabileceğiniz bir yazıdır makale.

Makale yazarak ek gelir elde etmek aslında çok kolay ve bir o kadar da zevkli bir iştir. İşin en güzel yanı ise bilgisayar başında makale yazarak iki şekilde para kazanabilirsiniz. Öncelikle ilk yöntemden bahsedeyim.

Makale yazmanın ve makale başına para kazanmanın en güzel yanı işi gerçekten severek yapıyor olmanızdır. Emin olun ki makale yazarken gerçekten isteyerek yazılıyor. Makaleden nasıl para kazanabileceğinizin sorusuna da, genellikle sizden makale yazmanızı isteyen kişi veya firmalar 300 ile 500 kelime arasında bir makale bekleyebilirler. Yeri geldiğinde de istenilen makale 500 kelimeyi geçebilir. Bunu yazıp yazmamak sizin vereceğiniz bir karardır. Makalelerde genellikle 100 kelime başına ücretlendirilir. Ortalama 100 kelimeye 1-1.5 TL arasında fiyat verilir. Eğer gerçekten güzel makale yazdığınızı düşünüyorsanız fiyat konusu size kalmış bir konudur.

Gelelim makale yazarak diğer para kazanma yöntemine. Aslında bu yöntem kimi zaman daha iyi sonuçlar verebilen bir durumdur. İşi aldığınız kişi veya firmalar size okunma başına ücret verelim seçeneğini de sunabilir. Ama her okunma başına çok cüzi bir miktar kazancınız olabilir. Sonuçta makalenin oradan hiç kalkmayacak şekilde duracaktır. Sosyal medyayı sallayan, tartışmaya açık bir konu veya ülkemize yeni gelmiş bir cihaz hakkında yorum… gibi makaleler yazılıp okunma başına ücret kazanabilirsiniz.

İster iki içi aynı anda yapabilir, daha fazla ek gelir elde edebilirsiniz. Kendinize güvendiğiniz takdirde her iki ek işin üstesinden de gelebilirsiniz. Evde ek iş ek gelir elde etmek isteyenler, özellikle bilgisayar başında vaktini geçirenler için bu iki seçenek sizin için iyi bir ek gelir olabilir.

You may also like

3 yorum

 • Gözde
  Ocak 28, 2017 at 5:25 pm

  Tekstil Mühendisiyim ama şu anda çalışmıyorum. Evde oturduğum bu süreyi de hem maddi hem manevi olarak doldurmak istediğimden ve bilgisayar ile de aram iyi olduğu için bu işe talibim… uzun soluklu çalışmaya devam ederim…

 • Feride
  Şubat 17, 2017 at 7:57 pm

  Evde anketörlük hakkında bilgi almak ve bu işi zamanımın çoğu pc başında geçtiği için boş durmamak adına yapabileceğimi düşünüyorum.. Ayrıca çocuk gelişimi okuyorum.. dönüş yaparsanız sevinirim.

 • Feride
  Şubat 17, 2017 at 8:02 pm

  Mrhaba anketörlük hakkında bilgi sahibi olmak ve zamanımın çoğu pc başında geçtiginden boş durmamak adına bu işi yapabileceğimi düşünüyorum ayrıca çocuk gelişimi okuyorum.. dönüş yaparsanız sevinirim.

LEAVE A COMMENT

Facebook

İletişim