Alibaba ve Aliexpress Sitesinden Ucuza Ürün Alıp Satmak


Son zamanda revaçta olan ucuz mal alıp iki yada üç katına satıp iyi gelir elde ederek ev bütçesine katkıda bulunmak yada ek gelir kapısı aralamak hayalini kuranların sayısı herhalde anımsanacak kadar az değil. İşte sizlere bu yazımızda, Alibaba ve Aliexpress’te ürün satarak para kazanma yollarını anlatmaya çalışacağım.  Çin gibi uzak bir ülkeden ürün siparişi vererek bulunduğunuz çevrede yada internet üzerinden satarak iyi gelirler elde etmek mümkündür. Alibaba ve Aliexpress gibi büyük e- ticaret sitelerinin benzer olan gitti gidiyor ve hepsi burada gibi siteler aslında bu sitelerin yurt dışı kaynağıdır.

Yurt Dışından Ucuz Ürün Getirerek Satmak

Yukarıda sizlere bahsettiğim bu yerli sitelerde satılan ürünleri sizlerde yurt dışından çok ucuza getirerek sadece aracılık yaparak iyi gelir elde edebilir. Hatta bu işte dahada büyüyerek iyi rakamlar kazanabilirsiniz.

Kim bilir belki yan komşunuz yurt dışından ucuza mal getirerek çok iyi fiyatlara satarak hatırı sayılır paralar kazanıyordur. Yada iş yerinden bir arkadaşın  “Artık kendi işimi yapacağım” diyerek işten ayrıldı ve yurt dışından bir takım ürünler getirerek Türkiye’de satmaya başladı. Çin bu konuda çok büyük bir kaynak ancak unutulmaması gereken en önemli husus buradan seçilecek ürün ve kar payıdır.

Bizzat yaptığım bir ticaret konusunu örnek vermek gerekirse bundan 3 yıl önce Alibaba sitesinde gördüğüm şarjlı ampul’ler çok ilgimi çekmişti. Bu şarjlı ampuller elektrik kesildiğinde bile 5 saat kadar yanabiliyordu. 1 adet ampul fiyatı ise 80 kuruş iken 100 tane sipariş verdin ve tanesi 30 tl sattım. Facebook gruplarında ve sayfa açarak ürünün tanıtımını yaptık  satış işlemine devam ettim. Bana toplam maliyeti 82 tl iken kazancım 3000 tl oldu tabi ben ekstra kargo ücretinide kendim ödediğimden ürün başı 1,5 tl kargo masrafım oldu. Tabi ürün herkes tarafından duyulunca ve ülkemizde yayılınca satış işlemini bıraktım. Başka ürün araştırmalarım ve denemelerimde oldu.

çinden ürün getirmek

Çin’den Ürün Getirmek

Ürün Karşılaştırması Yapın

Sizlere bu konuda bir taktik vermek istiyorum Alibaba yada Aliexpress ürün satmaya başlamadan önce bu ürünlerin fiyatını mutlaka gitti gidiyor, hepsi burada, epay gibi sitelerden karşılaştırın. Almak istediğiniz ürünün kar marjını bu şekilde sağlıklı olarak hesaplayabilirsiniz.

Sizlerde mantıklı şekilde ürün alımı yaparak çevrenizde, sosyal medyada yada e-ticaret sitelerinde mağaza açarak bu ürünleri çok iyi fiyata satabilirsiniz. Sizlere Çin pazarı hakkında hiçbir yerde bulamayacağınız altın değerinde bilgiler vererek bu konudaki tecrübelerimi sizinle paylaşacağım. Hem ucuz hemde kaliteli ürün satarak hem siz kazanacaksınız hem de ürün sattığınız kişiler ucuza kaliteli ürünler alacak.

Çin’den mal getirerek Türkiye satmak hakkında bilmediklerini, kafanıza takılan sorulara cevap bulmak için bilmeniz gereken temel noktaları sırası ile bu makalede bulabilirsiniz. Yurt dışından ürün getirerek satmak sadece ülkemize has bir durum değil global dünya’da durmadan büyüyen bir sektör olmuştur. Uzak mesafede olması gözünüzü korkutmasın sipariş ettiğiniz ürün artık ayağına kadar gelmektedir, ama unutulmaması gereken önemli nokta ürün siparişi bazen 45 günü bulmaktadır sipariş verirken mutlaka bu noktaya dikkat edin.

ek iş yap

Çin’den alıp satabileceğiniz ürünler

Neden Ürünler Çin’den Geliyor

Çin Halk Cumhuriyeti aslında bize mesafe olarak çok uzak bir ülke, kültürel yapıları da çok farklı, yaptıkları üretim ile Dünya’nın üretim merkezi oldular. Hatta büyük firmalar üretimlerini buraya kaydırmaya başladılar. Bu sebebi ise tahmin ettiğiniz gibi ucuz işçilik ve nüfus yoğunluğu bu durumda bile iş bulamayanların sayısı neredeyse ülkemizin nüfusuna eş değer. Durum böyle olunca ucuz işçilik, düşük maliyet ve sonuç olarak ucuz ürün.

Bu süper iş gücüne sahip olan Çin’in nüfusü 1, 400 milyon haliyle tek başına bile dünya’ya üretim yapabilecek kapasiteye sahipler. Üretikleri ürünleri pazarlama konusunda ise Dünya’nın bir ucundan bir ucuna ürün göndere bilmektedirler.

Çin’den Ürün Getirmek Neden Caziptir?

Herhalde bu soruya verilecek en mantıklı ve doğru cevap ucuz olmasıdır. Sadece ürün satışı için değil evinizde yada çevrenizde kullanmak için bile buralardan ürün almanızı tavsiye ederim. Daha geçen hafta bozulan telefonuma batarya aldım fiyatı ise 5 tl aynı batarya burada 50 tl emin ol fark yok aynı ürün, aynı marka, aynı yerde yani Çin’de üretilmiş. İşte bu şekilde ucuz ürünlerin satılmasının tek sebebi sırası ile;

Ucuz İş gücü: Çin nüfusu az öncede bahsettiğimiz gibi çok olduğundan iş bulmak ve o işte sabit kalmak gerçekten çok zor. İş bulan kişilerde günlük 12 ile 14 saat arasında çalışmaktadırlar. Maaşlarda çok düşüktür tabi ucuz iş gücü demek üretilen malın yada ürünün ucuz olmasına sebep olmaktadır. Hem daha çok üretim hem de ucuz üretim.

Ucuz Ham Madde: Çin’den sipariş edeceğiniz ürünler genellikle plastik, karton yada kauçuktan yapılır. Genel olarak üretilen ürünler özelikle oyuncak grubu bu sınıftaki malzemelerden yapıldığından ucuza satılmaktadır.

Ürettiğiniz bir ürünü hem ucuza üretir hem de ucuza satarsanız ve bu ürünler birde kullanışlı ise o zaman Dünya’nın ticaret merkezi olursunuz. İşte Çin’den nasıl ithalat yapılır, alibaba ve aliexpress’ten ürün alıp satma nasıl yapılır sorusunun cevabı

çinden ürün alıp satmak

Çin’den Alabileceğiniz Ürünler

Çin’den Nasıl Ürün Getirebilirim?

Bu işi yapmaya karar verdiniz nereden başlayacağınız bilmiyorsanız ilk yapmanız gereken işlem Çin’den hangi ürünü getireceğin izdir. Bu Konuda dikkat etmeniz gereken husus Eğer getireceğiniz ürün çok yüklü ise mutlaka bir ihracat şirketi ile anlaşmaktadır. Ama siz az ürün getirmek ve yavaş yavaş büyümek istiyorsanız ilk yapmanız gereken işlem ucuz ürün seçmek ve tek seferde aldığınız ürünün değerinin 75 Euro’yu geçmemesi gerekmektedir. Gümrük Bakanlığı bu konuda yaptığı açıklamada 1 yıl içerisinde 1 kişi 5 defa ürün getirebilir ama her getirdiğiniz ürünün toplam fiyatının mutlaka 75 euro’yu geçmemesi gerekmektedir. 75 euro’yu geçtiği zaman gümrük vergisi ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Şimdi sizin yıllık 5 defa ürün getirme hakkınız var ve toplamda getireceğiniz ürün ücreti 375 euro bu bana yetmez ben bunla iş yapama diyorsanız durun bakalım bunun bir yöntemi var. Eşiniz, kardeşiniz, anneniz babanız yada arkadaşınız ve akrabalarınız bu konuda baya bir işe yarayacaktır. Diğer ürün siparişlerini bunların adına yapabilirsiniz. Gümrükte ürün girerken adres karşılaştırması yapılır aynı adrese 1 yıl içerisinde 5 defadan sipariş vermemelisiniz. Gümrükte isime yada soy isme değilde sadece adrese bakarlar unutmayın aynı soy isimden pek çok kişi olabilir.

Hangi Ürünler Nasıl Seçmeliyim

Alibaba’da ürün alıp satmak istiyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gereken belli başlı önerilerden bulunacağım.

  • Alacağınız ürün küçük ve hafif olsun
  • Basit ve kullanışlı ürün seçmeye özen gösterin
  • Fiyat olarak pahalı ürün seçmeyin
  • Ürün seçerken ben olsam bunu alırmıyım diye kendinize sorun
  • Sezonluk ürün seçimi yapmayın

 

Ürün Siparişi Verdim Peki Nasıl Satacağım

Ucuz ürün buldunuz ve sipariş verdiniz peki bunu nasıl satacağım diyorsanız bu konuda en iyi satış yöntemleri başlıca sosyal medya ile satış yapmak ve çevrenize tavsiye ederek ürünü satmaktadır. Tabi isterseniz gitti gidiyor yada hepsi burda sitesinde mağaza açarakta satabilirsiniz ama unutmayın mağazada ürü satmak için üyelik ücreti bulunmaktadır.

Unutmayın bu işte en sağlıklı ve güvenli yöntem şirket kurarak ucuza büyük alım yapmaktır. Bu konu bir gümrük şirketi ile görüşerek daha sağlıklı riskli olmayan bir yöntem seçebilirsiniz.

Alibaba ve Aliexpress sitesinde ürün getirerek satmak konusunda bu siteler çok güvenilir ve sağlamdır. Yaptığınız alım işlemlerinde asla sorun yaşamazsınız ister bu sitelerden ürün alıp satın isterseniz bireysel alım yapın ama mutlaka Çin gibi bir süper gücün üretim kaynağını mutlaka inceleyin ve bu sistemden yararlanın.

Şimdi arkanıza yaslanın ve Alibaba sitesinde gezerek kar edebileceğiniz ürünleri seçin. Siz sadece hareket etmek kalıyor.

Sizlerde bu konu hakkında kafanıza takılan sorulara cevap bulmak yada bu konudaki deneyimlerinizi paylaşarak diğer kullanıcıların sorularına cevap verebilirsiniz.

 

 

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Facebook

İletişim